Wypożyczalnia adapterów do pasów bezpieczeństwa BeSafe

Przygotowując się na nadejście naszego maleństwa, skupiamy się nad zakupami wszystkiego co będzie potrzebne maluszkowi podczas pierwszych chwil życia. Warto jednak skupić się też nad bezpieczeństwem mamy i maluszka podczas ciąży.

Wiele kobiet w ciąży ze względów komfortu oraz chęci niewywierania nacisku na brzuch, nie zapina pasów bezpieczeństwa. Podczas nagłego hamowania brak zapiętych pasów naraża na obrażenia Twoje i dziecka.

Z drugiej strony kiedy mamy zapięte pasy dolna część pasa bezpieczeństwa - pas biodrowy - przebiega po brzuchu mamy. Podczas nagłego, niezaplanowanego hamowania, brzuch mamy naciska na pas z bardzo dużą siłą. Dochodzi do ucisku podbrzusza, a w przypadku odpowiednio dużej siły może dojść do odklejenie się łożyska i poronienia.

Razem z marką Besafe postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo maluszka i mamy podczas podróży samochodem oferując możliwość wypożyczenia adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży BeSafe.

Adapter do pasów bezpieczeństwa

Czy wiesz, że?

 • W momencie zderzenia samochodu przyspieszenie działające na pasażerów sprawia, że kobieta w ciąży może „ważyć” od 3 do 5 ton!
 • Naprężenie tradycyjnego pasa podczas wypadku może spowodować nacisk na łożysko i płód, a tym samym go uszkodzić. Adapter do pasów dla kobiet w ciąży BeSafe sprawia, że tradycyjny pas jest przesunięty poniżej dolnej okolicy brzucha, przez co nacisk jest przesunięty na miednicę, co jest zupełnie bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla dziecka.
 • Adapter BeSafe powinien być stosowany już od samego początku ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku nagłego hamowania lub wypadku samochodowego.
 • ciężarnej jedzie się wygodniej, gdy pasy bezpieczeństwa nie opinają brzucha.
 • Adapter otrzymał nagrodę w piątej edycji konkursu organizowanego przez miesięcznik Mam Dziecko – Super Produkt

Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe przeszedł testy dynamiczne, które potwierdzają, iż adapter nie ma negatywnego wpływu na pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Należy jednak pamiętać, że istnieją okoliczności podczas których żadne zabezpieczenie nie uchroni przed możliwym uszczerbkiem na zdrowiu. Należy prowadzić samochód ze szczególną ostrożnością, uwagą i rozwagą.

4 proste kroki do wypożyczenia adaptera!

Adapter Besafe

Zapoznaj się z umową wypożyczenia i ją wypełnij. Wydrukowaną umowę możesz również otrzymać w naszym sklepie stacjonarnym.

Wypożyczenie adapteru Besafe

Przyjedź do nas i zabierz ze sobą dokument tożsamości. Następnie wydamy adapter i przeszkolimy Cię z jego obsługi.

Ciesz się z komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy. W razie potrzeby przedłużenia czasu wynajmu pasów, wystarczy do nas przedzwonić.

Adapter Besafe

Po zakończeniu trwania umowy przywieź pas do naszego sklepu stacjonarnego lub odeślij go kurierem.

Koszt wypożyczenia adaptera do pasów wynosi 17zł/msc, minimalny czas wypożyczenia to 2 miesiące.

UWAGA!! Wiele mam używa adaptera do pasów także po porodzie! Co wpływa dodatkowy komfort podczas powrotu do formy!

Jak zamontować adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe w samochodzie?

Adapter montowany jest za pomocą 3-punktowych pasów lub systemu Isofix. Prawidłowy montaż wpływa na poprawne ułożenie pasa biodrowego i gwarantuje, że mama nie ześlizgnie się pod pas podczas zderzenia czołowego.

montaż adaptera besafe

"Testy dynamiczne Adaptera do pasów bezpieczeństwa BeSafe
27 Marca 2001 roku zostały przedstawione dwa testy dynamiczne Adaptera do pasów bezpieczeństwa BeSafe.

Niniejszym potwierdzamy, iż testowaliśmy Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe zgodnie ze standardem testowania pasów bezpieczeństwa w fotelach samochodowych ECE R 16. Według badań dynamicznych, Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe, utrzymuje pasy biodrowe na miednicy i pod brzuchem. Na specyfikacji testu wynika, iż połączenie Adaptera do pasów bezpieczeństwa z pasami bezpieczeństwa w samochodzie, nie ma żadnego negatywnego wpływu na funkcjonalność pasów bezpieczeństwa w samochodzie."

Testy adaptera besafe

Comments (1)

  • Maja Chodkowska
  • 2022-07-01 23:31:23
  Bardzo dziękuję za polecenie adaptera do pasów, do urodzenia mam 3 miesiące, a od 2 tygodni używam pasów i nie wyobrażam sobie bez nich jazdy. Pasy to nie tylko wygoda, bo pas przechodzi praktycznie po nogach, nie naciska na brzuch jak normalnie bez adaptera, a dodatkowo chroni naszego maluszka. Nawet przy lekkim hamowaniu czułam jak pas naciska na brzuch. Polecam każdej mamie, która się zastanawia nad wyborem pasa.

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.