• ⭐ Nowość
Cybex Sirona Z I-Size 0-18kg

Cybex Sirona Z I-Size Fotelik Samochodowy 0-18 kg

Na zamówienie
1 299,00 zł
Brutto
Kolory - Cybex Sirona Z i-Size
 • Soho Grey
 • Deep Black
 • Autumn Gold
 • Soho Grey Plus
 • Deep Black Plus
 • Autumn Gold Plus
 • Moutain Blue Plus
 • Mustard Yellow Plus
 • Nautical Blue Plus
 • Khaki Green Plus
 • Silver Grey
 • Victory Black

Cybex Sirona Z I-Size, Fotelik Samochodowy do 105cm oraz ~4 roku życia

 

najnowszy fotelik samochodowy z grupy 0-18kg z linii Cybex Platinum.

Fotelik Sirona Z I-Size mocowany jest tyłem do kierunku jazdy lub przodem do kierunku jazdy. Zamontowanie RWF fotelika zapewni najlepszą możliwą ochronę podczas jazdy w foteliku. Dzięki zastosowaniu bazy 360 mamy możliwość w bardzo prosty sposób włożyć i wyjąć dziecko z fotelika. Umożliwia to także łatwą zmianę ustawienia fotelika z RWF na FWF i odwrotnie. Dwunasto stopniowa regulacja zagłówka zapewni najwyższy poziom zabezpieczenia główki maluszka. Sirona Z I-Size została wyposażona w 5 stopniową regulacje odchylania co wpływa na ergonomiczną pozycję.

 

 

Dwukierunkowy Montaż Fotela

Najwyższe bezpieczeństwo podczas podróży osiągamy w pozycji tyłem do kierunku jazdy (RWF). Wszystkie testy oraz eksperci zalecają jak najdłuższe ustawienie tyłem do kierunku jazdy. Taki montaż zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń podczas kolizji czołowej o 80% w porównaniu do pozycji jazdy przodem do kierunku jazdy. Rekomenduje się przewożenie dzieci tyłem do osiągnięcia 105cm (około 4 roku życia). W foteliku Sirona Z I-Size można także podróżować przodem do kierunku jazdy (FWF). Minimalny wzrost zalecany do podróży przodem to 76cm (około 15 miesięcy).

Fotelik motowany jest na obrotowej bazie Cybex Z lub na nieobrotowej Bazie Z One. Prawidłowy montaż bazy opisany jest na stronie z wybraną bazą. Montaż fotelika jest na system klik. Wystarczy wprowadzić haki w mocowania bazy. Poprawność zamocowania fotelika widoczna jest na panelu bazy nad nogą stabilizującą (kolor zielony - poprawnie zamontowany fotel).

 

System ochrony bocznej oraz rozpraszania energi

Zintegrowany System ochrony bocznej wraz ze skorupą absorbującą energię zwiększa bezpieczeństwo Twojego dziecka w przypadku zderzeń bocznych. Testy wykazały pochłonięcie około 25% sił.

Fotelik wyposażony jest w technologię ER-Tech - rozpraszania energi. Technologia działa w przypadku podróży FWF (przodem do kierunku jazdy). W porównaniu do innych systemów zabezpieczających, obrażenia szyi zostały zmniejszone o około 20%.

 

Homologacja I-Size

W trosce o najwyższe bezpieczeństwo dziecka podczas podróży, fotel został poddany najbardziej rygorystycznym testom zderzeniowym w Europie, zdobywając Homologację R-129 zwaną I-Size. Testowano go podczas zderzeń bocznych, czołowych oraz z tyłu samochodu. Homologacja jest gwarantem najwyższej jakości bezpieczeństwa w podróży.

 

Funkcja odchylania i obrotu fotelika jedną ręką

Używając fotelika z Bazą Z mamy możliwość obrotu fotelika na bazie o 360°, co znacząco ułatwia poprawne włożenie i zapięcie dziecka w foteliku. Dodatkowo Fotel Sirona Z I-Size posiada możliwość pochylenia pozycji fotelika (5 pozycji pochylenia tyłem do kierunku jazdy oraz 3 pozycje przodem do kierunku jazdy).

 

System modułowy Z Line

Platinum Z line jest to najwyższa opcja bezpieczeństwa w samochodzie od marki Cybex. W jej skład wchodzi Baza Z lub Baza Z One, na któych to montuje się oba foteliki z rodziny Z-Line. Baza Z oraz Baza Z One są kompatybilne z fotelikami seri Z linii Cybex Premium, takimi jak Cybex Cloud Z i-Size, Cybex Sirona Z i-Size, Cybex Sirona R i-Size. Zakup tego zestawu to nie tylko oszczędność wydatków, ale przedewszystkim zapewnienie najwyższego bezpieczeńśtwa dziecku podczas podróży, aż do 4 roku życia.

 

Baza Zone

 

 

Możliwość montażu na bazie:
Tak
Metoda montażu:
Baza Isofix
Fotelik obrotowy:
Tak
Wiek dziecka (około):
0-4 lat
Regulacja zagłówka:
Tak
Regulacja oparcia:
Nie
Obrotowe siedzisko:
Tak
Zgodny z i-Size:
Tak
Regulacja siedziska
Nie
Kategoria I-Size:
I-Size (45 - 105 cm)
Regulacja wysokości pasów:
Tak
Baza w zestawie / wbudowany Isofix:
Nie
Montaż przodem od do:
76-105 cm
Dopuszczony do użytku na pokładzie samolotu:
Nie
Waga (kg):
7,4
Ocena ADAC z bazą:
4
Możliwość czyszczenia tapicerki:
Tak
Ocena ADAC:
brak danych
Wkładka dla noworodka:
Tak
Regulacja pochylenia siedziska:
Tak
Kategoria ECE R44/04:
0/I (0 - 18 kg)
Kraj pochodzenia produktu:
Niemcy
Regulacja szerokości:
Nie
Kierunek montażu fotela:
Przodem/tyłem do kierunku jazdy
Montaż tyłem od do:
45-105 cm
Dodatkowa ochrona boczna:
Tak
Uprząż:
5 punktowa
Kod Bambino:
4041
4058511860084
Brak opinii

15 zobacz ponizej produkty, ktore ogladali inni:

Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona korzysta z plików cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich użycie. Czytaj więcej na temat plików cookies oraz polityki prywatności.